Kaip naršyti interneto paslaugų tiekėjo blokuojamuose svetainėse

2016-01-22 17_06_17-Blokuojama – Nelegalūs lošimai

Istorinis įvykis Lietuvos interneto istorijoje, interneto paslaugų tiekėjai pradėjo blokuoti prieigą prie neteisėtų azartinių lošimų svetainių. Šių svetainių adresai:

Kaip interneto svetainės gali būti blokuojamos, ir kaip apeiti blokavimą?

DNS nukreipimas

DNS serveriai atlieka savo funkciją grąžindami pateikto internetinio adreso serverio IP adresą.  Jeigu nėra atlikta jokių  pakeitimų tai vartotojas automatiškai naudojasi savo interneto paslaugų tiekėjo DNS serveriais. Svetainės blokavimo atveju interneto paslaugų tiekėjas gali nekeisti svetainės adreso į IP adresą ir vartotojas matys „Serveris nerastas“ klaidą. Taip pat galima grąžinti ne svetainės, o kitą IP adresą. Blokavimo inicijuoto lošimų priežiūros tarnybos atveju davus užklausą su blokuojamų svetainių adresais grąžinamas IP adresas „194.135.95.243“ kurį atidariusi naršyklė yra nukreipiama į http://blokuojama.lpt.lt/.

Tokio blokavimo atveju apėjimas yra gana paprastas, tereikia ar maršrutizatoriuje ar operacinėje sistemoje reikia nurodyti DNS serverių adresus(bent du) vietoje automatinio priskyrimo. Galite nurodyti Open DNS arba Google serverius. Net ir nenorint apeiti jokių blokavimų verta naudoti kitus negu interneto paslaugų tiekėjo DNS serverius, kadangi jie gali būti greitesni ar/ir stabilesni.

IP adreso blokavimas

Svetainės IP adresų blokavimas sunkiau įgyvendinti, kadangi svetainė gali būti pasiekiama keliais IP adresais, o ir šie adresai gali būti dažnai keičiami. Tokio blokavimo atveju naršyklė rodytų klaidą, jog serveris neatsako. Tokiu atveju norint apeiti blokavimą gali tekti ir susimokėti.

Jeigu Jums tik reikia tiesiog pažiūrėti svetainės turinį, bet nebandyti prisijungti ar kitaip joje vesti savo duomenis galima naudotis tiesiog mašininiais vertėjais. Jie atsiųs blokuojamą svetainę ir pateiks Jums, o sužaidę su kalbų nustatymais turėsite originalų tekstą. Tiesa vertėjai dažniausiai atsiunčia ir verčia tik svetainės tekstą, paveikslus naršyklė bandys parsiųsti tiesiogiai iš blokuojamos svetainės, tad blokavimo atveju jie liks neparodyti.

Kitas būdas apeiti blokavimą yra Proxy serverių naudojimas.  Naudojant šiuos serverius blokuojamos svetainės turinys bus pasiekiamas ne tiesiogiai, o per tarpinį serverį, tokiu būdu apeinant IP blokavimą. Galima rasti nemokamą proxy serverių sąrašą, bet patirtis rodo, jog arba serveriai bus nepasiekiami, arba veiks labai lėtai ir blokuojama svetainė gali krautis amžius. Kitas trūkumas, jog duomenų srautas tarp serverio ir vartotojo yra nešifruojamas, tad interneto paslaugų tiekėjas turi teorinę galimybę aptikti, jog proxy serverių pagalba naršote neleistinas svetaines. Taip pat ir blokuojama svetainė lengvai gali aptikti, jog naudojate proxy serverį ir priklausomai nuo jos taisyklių gali Jus užblokuoti. Proxy serverio adresas įvedamas naršyklės nustatymuose arba galima naudoti web proxy puslapį kuriame reikia suvesti norimos naršyti svetainės adresą.

VPN veikimo principas panašus kaip proxy serverių, tačiau jie turi daugiau privalumų. Pirmiausiai tai sukuriamas virtualus tinklas ir visas kompiuterio interneto srautas eina per VPN. Tai yra naudinga jeigu blokuojamą svetainę norite pasiekti netik per naršyklę, bet ir kitas programas. Duomenis tarp VPN serverio ir Jūsų yra perduodami šifruoti, tad  interneto paslaugų tiekėjas nemato ką naršote.  Dažniausiai VPN yra mokamas, o kadangi juo keliauja visas kompiuterio interneto srautas tai norint vien tik apeiti vieną blokuojamą svetainę yra nepraktiška.

css.php
Bear