Apple tikrai nėra vienintelis iš JAV ir Europos elektronikos gamintojų kuris savo gaminius projektuoja savo šalyje, bet gamina Kinijoje. Taigi straipsnis turėtų tikti ir kitiems elektronikos gamintojams.
Akivaizdu, jog Kinijoje gaminti yra pigiau. Darbuotojai dirba 12 valandų per dieną, 6 dienas į savaitę ir gauna 17 dolerių į dieną. Paskaičiuota, jog JAV pagamintas iPhone kainuotų 65 USD brangiau nei Kinijoje, kur jo gamybos kaina siekia 8 dolerius. Šiuo atveju gamyba vadinamas telefono surinkimas iš komponentų.
Be kainos yra ir kitos priežastys verčiančios gaminti Kinijoje:
- Pagrindiniai komponentų gamintojai taip pat įsikūrę Kinijoje
- Kinijoje yra didžiulės gamyklos galinčios dirbti pamainomis visą parą. Darbuotojai gyvena toje pačioje vietoje, tad greit atsidurti darbo vietoje pagal iškvietimą. Gamykloje kurioje pasiekiama galutinė iPhone surinkimo fazė dirba 230 tūkstančių darbuotojų. 1/4 darbuotojų gyvena šalia gamyklos esančiose patalpose.
- Kinai turi pakankamą kiekį kvalifikuotų inžinierių galinčių dirbti surenkant gaminius
- Darbo jėga Kinijoje yra ne lepi ir ištroškusi dirbti. Tokio pobūdžio darbai turi aukštą paklausą ir teigiama, jog Foxconn gali per naktį pasamdyti 3000 naujų darbuotojų
Plačiau skaitykite Businnes Insider ir Tuaw