Elektrinės transporto priemonės turi efektyvius elektros variklius, kelia mažiau triukšmo, bei dirbdamos neteršia aplinkos. Tačiau šiuos privalumus užgožia vienas trūkumas, tai elektros energijos šaltinis – akumuliatorius. Jo neįkrausi per kelias minutes, o norint su juo važiuoti ilgesnį atstumą jo reikia didesnio, sunkesnio ir žinoma brangesnio. Tad visiškai elektrinių sunkiasvorių transportų priemonių keliuose dar teks palaukti. Tačiau pristatytas projektas, kaip vilkikai galėtų važiuoti naudodami elektros energiją, tačiau neturėdami brangių akumuliatorių.
Siemens Švedijoje pristatė 2 kilometrų E16 greitkelio atkarpą, kurioje ant atramų pakabintas kontaktinis elektros tinklas. Du prototipiniai Scania hibridiniai vilkikai turi elektros srovės imtuvus. Jie primena esančius ant elektrinių traukinių, tik yra dvigubinti(srovei paimti ir atiduoti). Imtuvai važiuojant elektriniu greitkeliu, iki 90 km/h greičiu pasikelia ir prisijungia prie elektros tinklo. Važiuojant kitu keliu , ar vilkikui keičiant eismo juostą, šie nusileidžia ir vilkikas važiuoja naudodamas vidaus degimo variklį ir degindamas dyzelinį kurą.
Siemens skaičiuoja, jog jeigu visi greitkeliai būtų su kontaktiniu tinklu, kuro išlaidas būtų galima sumažinti 75%, o 40 tonų sunkvežimis nuvažiavęs 100 000 km sutaupytų degalams 20 000€. 2 km ilgio elektrinio greitkelio atkarpa bus bandoma du metus, norint įsitikinti ar ją būtų galima naudoti plačiau.
Plačiau eHighway