Jeigu kankino klausimas ar pigus „no name“ USB įkroviklis yra toks pats geras kaip originalus Apple sveikinu, šiandien sužinosite atsakymą. Krūva USB įkroviklių sudalyvavo bandymuose, iškart duodu nuorodą skaityti originalų įrašą, arba galite žemiau paskaityt santrumpą žemiau.
Pirmoje lentelėje buvo matuojama naudojama energija kai kroviklis pajungtas į tinklą, bet nekrauna jokio įrenginio. Kaip matote padirbtas iPhone kroviklis švaisto net 0,375 W galią. Taip palikus įkroviklį metams elektros lizde sąskaita už elektrą padidėtų 1,5 lito. Atrodo juokingai mažas skaičius, bet juk tokį įkroviklį naudojate ne jūs vienas. Tuo tarpu Samsung oblong įkroviklis švaisto tik 0,019 W galios.
Įkroviklyje svarbu ir taip kokiu efektyvumu įtampa iš tinklo (230 V) keičiama į žemesnė (5 V) ir išlyginama. Geriausias įkroviklis turėjo 80 % efektyvumą, blogiausias tik 63 %. 100 % – efektyvumas = dalis elektros energijos kuri virsta šiluma.
Kita problema su pigiais įkrovikliais, jog jie išėjime neatiduoda tokios galios kurią žada, taip telefonas ar planšete krausis ilgiau. Kai vienų gamintojų įkrovikliai netgi duoda daugiau nei žada kiniškų kopijų atiduodama galia mažesnė net iki 2 kartų.
Įkrovikliai pasižymi ir ne vienodos kokybės atiduoda įtampa. Čia kokybė buvo įvertinta pagal trumpos įtampos šuolius aukštyn(Spikes), aukštadažnį triukšmą(Noise), žemadažnius virpesius (Ripple) kurie yra sukelti kintamos srovės tinkle. Triukšmai maitinime gali sutrikdyti lietimosi sąsajos darbą.
Kitas kokybiško darbo parametras tai įtampos ir srovė reguliavimas. Įvertintas įtampos kritimas didėjant apkrovai, srovės nepastovumas didėjant įtampai ir bendras reguliavimas.
Gerai veikiantis įkroviklis turėtų išlaikyti pastovią įtampą didėjant apkrovai(srovei).
O štai kaip atrodo padirbto iPhone įkroviklio darbas
Pigus įkrovikliai pasirodė tikrai prastai, o kur dar dėl prastos konstrukcijos tikimybė užsitrumpinti ir užsiliepsnoti.